Kapat Sevgili Dostlar,

Çoğunuzun bildiği gibi, Divane çalışmaları, 10 sene kadar önce hiçbir ticarî amaç gütmeden hobi olarak başlamıştı.

Geçen süreç içerisinde gelinmiş olan aşamadan ve Divane'ye olan ilginin sürekli artmasından sonra, bu güzel cihaza, isteyen herkesin sahip olabilmesini sağlamak bir görev oldu ve hobiyi meslek yapma kararı aldık.

Bu kararımızda etkin rol oynayan sebeblerden birisi ise, bağlama yapım sektöründeki, kalite, standart ve fiyat karmaşası. En kötüsü de bu sektördeki iş ahlâksızlığı ve bilgisizlik.

Divane, gelindiği aşamada, her ne kadar kendine has sesiyle müzik dünyasında yerini almış olsa da; bağlamadan bildiğimiz, birkaç ay içerisinde sap atması, sapın dönmesi, öne gelmesi, klavyesi, perde problemleri, akord problemleri, albenisi gibi teknik sorunları Divane'de istemiyoruz.

Bu çalışmaları yapabileceğimiz bir atölye kurarak, Divane'yi, standart bir yapı, standart bir kalite, fiyat ve evrensel niteliklerde imal edebilmek için yeniden tasarımlamaya başladık..

Divanenin prototip aşamasının çalışmaları sona ermiş olup, standart imalât hazırlıklarına geçilmiştir. Önümüzdeki aylarda ise satış aşamasına geçilmesini hedeflemekteyiz.

Sevgiler
Yavuz Gül

©Www.Dİvane.Com.TR

Orhan Gencebay
Anasayfa Divane Bağlama Satış - SSS İletişim Formu Hakkımızda

   

Bugün:

 
Divane Ailesi
Divane
Tambur Divane (prototip)
Efe Divane (prototip)
Baba Divane (prototip)
Bass Divane (prototip)

 

İnteraktif
Divane Mp3
Videolar
Diğer Resimler
Medyada Divane

 

Anket

 

Facebook

 

Haberleşme Grubu
Haberleşme Grubu

 

Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

 

 
Satış - SSS

Satış & Sık Sorulan Sorular

Başta "satış" konusu olmak üzere, e-mail adresimize sizler tarafından gönderilen mesajlarda en çok sorulan soruları derledik ve yanıtladık. Sorulara tıklayarak yanıtlarını alabilirsiniz.

Divanenin Satışı ve Temini Hakkında

Divane satışa çıkacak mı? Ne zaman?

Divane, meraklıları için mutlaka satışa çıkacaktır. Bizim amacımız bu enstrümanı sizlere ve müzik dünyasına kazandırmaktır. Geleneksel bağlamanın dışında, divanenin lezzetini bir gün mutlaka her icracı tadacaktır. Bağlamanın kendi içinde yakalayamadığı standardı ve modernizasyonu biz divanede yakalamayı amaçlıyoruz.
Divanenin prototip aşamasının çalışmaları sona ermiş olup, standart imalât hazırlıklarına geçilmiştir. Önümüzdeki aylarda ise satış aşamasına geçilmesini hedeflemekteyiz. Bu aşamaya geçildiğinde gerekli duyurular web sitemizden yapılacaktır.

Divane satın almak istiyorum. Fiyatı nedir?

Divane henüz satış aşamasına geçmiş değildir.
Bununla birlikte, satış aşamasına geçildiğinde fiyatların divanenin türüne göre (600-750€) arasında değişeceği öngörülmektedir. Bu konuda kesin duyuru sitemiz üzerinden yapılacaktır.

Divaneyi nerede bulabilirim, nasıl edinebilirim, nereden satın alabilirim?

Divane şu an yalnızca İzmir'de, divane projesini yürüten ve divanenin tüm haklarına sahip olan Yavuz Gül'de bulunmaktadır. Divanenin tüm çalışmaları, mucidi Yavuz Gül tarafından sürdürülmektedir.
Şu an için divaneyi satın almak mümkün değildir. Divane prototip ve proje aşamasında olup, satış aşamasına geçmemiştir.
Buradan bir uyarı da yapmak istiyoruz: İzmir'de divane sattığını iddia eden bir-iki bağlama atölyesi ve dükkânı bulunduğu duyumlarını aldık. Bu atölyelerin bizimle hiçbir ilişkisi yoktur. Divanenin satış vb. tüm hakları Yavuz Gül'e ve kurumsal kimliğimiz olan "Divane Müzik"e aittir. Yavuz Gül'ün yasal izni olmadıkça divane hiçbir yerde üretilemez ve satılamaz. İznimiz dışında üretilen divane taklitlerinin satışını yapanlar karşısında yasalara başvurma hakkımız saklıdır. Divane satın almak isteyip de rastgele atölyelere ve dükkânlara gidip sormanız, sizi bu tip sahtekâr insanların eline düşürecektir. Taklitlerimizden sakının ve divane ile ilgili tek resmî başvuru merciinin biz olduğumuzu lütfen unutmayın.

Divaneyi görüp incelemek ve çalmak istiyorum. Bu mümkün mü?

Görme, inceleme, çalma gibi amaçlarla divaneye ulaşmak istiyorsanız, İzmir'deki showroom veya atölyemize uğrayabilirsiniz. Bu konuda adres bilgilerimiz Hakkımızda bölümünde yer almaktadır. Yalnız, bu amaçla bizi ziyaret etmeden önce İletişim Formu veya telefon vasıtasıyla bizi bilgilendirmeniz yerinde olacaktır.

Divaneyi yurt içinde İzmir dışındaki illere veya yurt dışına gönderme imkânınız var mı?

Satış aşamasına geçildiğinde, anlaşmalı kargo şirketi aracılığıyla divane yurt içinde ve yurt dışında her yere ulaştırılacaktır.

Divanenin seri üretimi yapılacak mı? Yoksa sipariş üzerine özel olarak mı üretiliyor?

Divanede aslolan standart seri üretimdir. Gerek web sitemiz, gerek "Divane Müzik" firmamız üzerinden satışa sunulacak divaneler standart "divane" türleri olacaktır.

Standart divanelerin haricinde özel sipariş verebilir miyim?

Standardın dışındaki süsleme vb. özel zevkleri ilgilendiren konularda, sipariş üstüne özel yapım imkânı sunulabilecektir.

Müzik mağazamda divanenin satışını yapmak veya temsilciliğini üstlenmek istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Müzik cihazı mağazaları, iznimiz dahilinde divane temsilciliğini üstlenme olanağına sahiptirler.
Bu konuda doğrudan bizimle iletişime geçiniz.

Enstrüman imalâtçısıyım. Kendi imalâthanemde divane imal edebilir miyim?

Divanenin imalât hakları yalnızca Yavuz Gül'e ve "Divane Müzik"e aittir ve şimdilik böyle bir olanak sunulması düşünülmemektedir.

Divanenin Özellikleri Hakkında

Divanenin akord düzeni nedir?

Standart akort, kara düzen "la-re-sol"dür. Bununlar birlikte, bağlamanın çekildiği tüm akordlar divaneye çekilebilir.

Divane ile bağlama arasındaki fark nedir? Çalış stilleri farklı mı?

Bağlama ile divane arasında çalış yönünden bir fark yoktur. Sap ve perde mantığı bağlama ile aynı olduğu için çalış mantığı da aynıdır.
Divane, akustik bağlamanın geliştirilmesi, standartlaştırılması, modernize edilmesi gibi kaygıların bir sonucudur. Gövde yapısı bağlama gibi değildir, lâvtadan ve udtan esinlenerek yapılmıştır. Derinliği daha az, genişliği ise daha fazladır. Ses deliği diyaframın üzerinde, ortadadır. Sap kısmındaki perde sayısı tekne boğazına doğru artırılmış olup, cihazın oktavı geliştirilmiştir. Tüm bu özellikler divanenin kendine has sesini sağlamaktadır. Divanenin özellikleri hakkında daha ayrıntılı bilgi Divane Nedir ve Amacımız bölümlerinde bulunmaktadır.

Divanede koma ses bulunur mu?

Bağlamada bulunan koma sesler, divanede de bulunmaktadır.

Divanenin elektro olanı var mı?

Elektro divane, çalışmalarımızın ayrı bir safhasını içermektedir. Şu an çalışmalarımızda ağırlık noktası, akustik divanedir. Fakat, elektro divane üretme projemiz de bulunmaktadır. Hatta bu projeye başlangıç da verilmiştir ve ilk prototip yapılmıştır.

Divanenin kısa sap modeli var mı?

Standart divane çeşitleri uzun saplıdır. Kısa sap divanenin, isteyenin siparişi üzerine özel olarak üretilebilmesi mümkündür.

Divane metodu temin edebilir miyim?

Divanenin çalış stili bağlama ile aynı olduğu için, herhangi bir bağlama metodu size gereken yardımı sağlayacaktır. Fakat ileride, divanenin yapısı, bakımı, çalış teknikleri vb. konularda bilgiler içeren, divaneye özel standart bir metod veya CD hazırlanması ve satış paketine dahil edilmesi de düşünülmektedir.

Divanenin proje çalışmalarınızdaki son durumu ve kurumsal kimliğiniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Divane, bir ar-ge sürecinin ürünüdür ve hep daha iyiye ulaşmak için bu süreç devam edecektir. Prototipler üzerinde çalışmalar bitirilmek üzere olup, standart üretime hazırlık yapılmaktadır. Bu amaçla kendi divane üretim atölyemizi oluşturduk ve içini gereken cihazlarla donattık. Süreç doğrultusunda, standart üretimlere 2010 yılı sonlarında geçebileceğimizi düşünüyoruz. Divanenin her yeni geliştirilmiş prototipi için Türk Patent Enstitüsü'nden patent alıyoruz. Ayrıca ar-ge, üretim, pazarlama ile iştigal eden kurumsal kimliğimiz "Divane Müzik Aletleri" firmasını da kurmuş ve sicile kaydettirmiş bulunuyoruz.

Diğer Konular

Sizinle nasıl iletişime geçebilirim? Adres vb. iletişim bilgilerinizi öğrenebilir miyim?

İletişim Formu'nu kullanarak bize her konuda mesaj gönderebilirsiniz. Hakkımızda bölümünden ise adres ve telefon bilgilerimize ulaşabilirsiniz.

Orhan Gencebay ile iletişim kurmak istiyorum, yardımcı olabilir misiniz?

Bu tür talepleri yerine getiremeyeceğimizi ve bunun yetkilisi olmadığımızı belirtiriz.

Sitenizdeki dosyaları indiremiyorum, yardımcı olur musunuz?

Sitemizdeki indirilebilir dosyalar, bedava paylaşım sitelerindeki sunucularda barındırılmaktadır. "İndir" butonuna tıkladığınızda açılan siteden dosyayı indirebilirsiniz.
Sunucular tarafımızdan kontrol edilmekte, dosyaya geçici olarak ulaşılamadığı durumlarda indirme adresi tarafımızca yenilenmektedir.

Burada cevabını bulamadığınız tüm sorularınızı bize İletişim Formu ile yollayınız.

Divane Banner

 

Güncellemeler / Duyurular
  a
Akustik Ölçümler
Akustik Ölçümler
 
Profosyonel Camiada Divane
Orhan Gencebay

Yavuz Kesepara

 
Amacımız
Divane, bundan yıllar önce başlamış bir çalışmanın ürünüdür. Kişisel bir hobinin ve müzik sevgisinin verdiği dürtünün etkilerini taşıyan, ama aynı zamanda yıllarca bağlama ve müzik ile uğraşmanın getirdiği tecrübenin de rol oynadığı........ Devamı
 
Web Kanallarımız
 
Dost Siteler